خدمات بخش پایین‌ دستی

Image

ما چگونه کار می‌کنیم :

 • تیم  ما در بخش خدمات پایین‌دستی شامل  مشاورینی با پیش‌زمینه‌های متنوع، از متخصصان فنی گرفته تا تحلیل‌گران داده باتجربه می‌شود.

 • ایجاد ظرفیت‌های پایدار، هستۀ ماموریت‌ ما را تشکیل می‌دهد. شناخت و تجربه ما در بخش انرژی سبب ایجاد تحلیل‌های منحصر به فرد برای پیش بینی، ترکیب دانش در بخش انرژی، ایجاد داده‌های منحصر به فرد و پیشرو، و تکنیکهایی پیشرو در زمینۀ مدلسازی شده، تا بهترین تحلیل‌ها و خدمات را در این بخش به بازیگران آن ارائه دهیم.

مثال‌هایی از تاثیر خدمات مشاوره مدیریت در حوزه پایین دستی

 • بهبود عملیات سیستم پالایش

   بعد از همکاری یک تیم مشاوره با یک شرکت امریکایی بزرگ در زمینۀ بهبود عملیات سیستم‌ پالایش،  بیش از 1 میلیارد دلار فرصت بهبود هزینه‌ها و حاشیۀ سود در کمتر از 24 ماه  شناسایی شد. علاوه بر این، با ایجاد روش‌های جدید عملیاتی در حوزه های ستادی آن‌ها، پایداری تغییرات در سازمان تثبیت شد.

 • رشد ظرفیت پالایش

   کسب مشاوره توسط یک شرکت ملی نفتی در زمینۀ افزایش ظرفیت پالایش، از طریق یافتن منابع در سطح جهانی و ایجاد همکاری‌های چند‌جانبه، با هدف بهبود امنیت و رقابت‌پذیری ذخایر ملی‌اش، به صرفه‌جویی 100 میلیون دلاری در تدارکات ، و 60 میلیون دلار صرفه‌جویی در هزینه‌های سرمایه‌ای در  یک پروژۀ پالایش ختم شد.

 • شناسایی راهکار‌های دیجیتال

  یک شرکت مشاوره مدیریت به یک شرکت پایین‌دستی اروپایی (پالایش، پخش عمده و خرد) کمک شد تا راهکار‌های دیجیتال را برای بهبود بازدهی پالایش، بازدهی انرژی ، و حاشیۀ سود و فروش را افزایش دهد. این برنامه شامل ایجاد یک پلتفرم دیجیتال، به منظور مدیریت یکپارچۀ زنجیرۀ ارزش بخش پایین‌دستی بود.

 • بهبود پایدار فروش

  مدیریت یک پروژۀ عیب‌یابی، به منظور افزایش فروش غیرنفتی و بازگشت مشتری، برای یک مشتری در خلیج فارس، به شناسایی فرصت‌های بهبود پایدار 7 درصدی نسبت به سطح کنونی، بدون نیاز به سرمایه‌گذاری بزرگ منجر شد.

 • پشتیبانی از یک تغییر اساسی

  توسط یک شرکت مشاوره مدیریت ، به یک شرکت پالایش و پتروشیمی یکپارچه در آسیای جنوب شرقی،  پیشنهاد یک برنامۀ تغییر بزرگ که 2 سال به طول انجامید  داده شد که سبب بهبود بیش از 240 میلیون دلاری مجموعه گردید، این تغییر برابر با 80 درصد هدف مشخص شدۀ شرکت بوده و در 75 درصد زمان مشخص شده اجرا گردید.

 • بهبود عملیاتی

  ارزیابی مقایسه ای(benchmarking) میزان بازدهی زنجیرۀ ارزش یک شرکت اروپایی نفت و گاز، به منظور بهبود عمدۀ عملیات در بخش لجستیک پایین‌دستی و بازاریابی، با صرفه‌جویی بیش از 10 میلیون دلار به صورت پایدار انجامید.

2021 - Hoda Consulting Group. All Rights Reserved ©